Эксперт/judge

WALTER JUNGBLUT (GERMANY)


Bitches - Junior Class

Dogs - Junior Class

Dogs - Intermediate Class

Dogs - Open Class

Dogs - Champion Class

Dogs - Veteran Class

Dogs - Best dog

Bitches - Intermediate class

Bitches - Open Class

Bitches - Champion class

Bitches - Best bitch

Best Junior

Best Of Breed

Всего участников:

27

Лучший представитель породы

Лучшая сука

AIOLA VD SCHONEN BERGEN

Лучший кобель

HI-KEL TERRYDALE JUST DANIEL

Лучший юниор

SLICEY BETTY BOOP

Лучший ветеран

CHELINES BLOODY-RAINBOW

Кобели

9

Класс Юниор/Junior Class

3

ZAVETNAYA MECHTA INDIGO FOR PRESIG

8216

(PRESIG ENERNOLA x IRISOLLI AARON FOR ZAVETNAYA MECHTA)

breeder JULIA KLIMCHENKO, owners PASHKOVSKAYA S., OPARINA YU

3rd excellent

RUS TERRIER CARDENAL LEONARDO

8217

(RAYFOS VIRGINIA LEAF x CHELINES BLOODY-RAINBOW)

breeder SINYAK E., owners SINYAK E, KHOKHLOVA A.

2nd excellent

R.CAC

SHER BERRY

8218

(RUS TERRIER CARDENAL LAVANDA FOR SHER x HI-KEl TERRYDALEJUST DANIEL)

breeder MIKHEEVA N. N., owners GORBIK A.

1st excellent

BOS JUNIOR (JUNIOR WORLD WINNER-2016)

Промежуточный класс

1

ZAVETNAYA MECHTA EXSISTO

8219

(RED REVOLUTION IN ZAVETNAYA MECHTA x IRISOLLI AARON FOR ZAVETNAYA MECHTA)

breeder JULIA KLIMCHENKO, owner JULIA KLIMCHENKO

1st excellent

CW, CAC

Открытый класс

5

HAMPTON COURT HI-KEL TERRYDALE

8220

(HI-KEL TERRYDALE MERCY ME x IRON VAN FOLINY HOME)

breeder MARIPI WOOLDRIDGE, owner NANTA TANSACHA

very good

ZAVETNAYA MECHTA GOALKEEPER

8222

(RED REVOLUTION IN ZAVETNAYA MECHTA x IRISOLLI AARON FOR ZAVETNAYA MECHTA)

breeder JULIA KLIMCHENKO, owner Dedeneva A.

1st excellent

CW, CAC

CURLY FORELOCK AMBITIOUS ALAIN

8223

(LAKE-CITY ALMOND FLOWER x ESKWYRE GOLDEN BOY)

breeder G. KOSTOGAROVA, owners G. BESSONOVA, G. KOSTOGAROVA

3rd excellent

RUS TERRIER CARDENAL UNICUM

8224

(SMALL BEAUTY ANGEL x CHELINES BLOODY-RAINBOW)

breeder SINYAK E., owners CHUBYKINA O., SINYAK E.

2nd excellent

R.CAC

Класс чемпионов

1

HI-KEL TERRYDALE JUST DANIEL

8225

(HI-KEL TERRYDALE MERCY ME x BROCOLITIA REALITY AT SAREDON)

breeder MARIPI WOOLRIDGE, owner NADEZDA MIKHEEVA

excellent

CAC, CACIB, ЛК (WORLD WINNER – 2016), ВОS (Best of Opposite Sex)

PAPERMAN GOLDFINGER

8226

(MIETHS TENNY x KEBULAK MAN AFTER MIDNIGHT)

breeder F.W. SCHONEBERG, owner F.W. SCHONEBERG

Not present

CW

Класс ветеранов

1

CHELINES BLOODY-RAINBOW

8227

(CHELINES BLOODY-MARY x CHELINES FEELING-RAINBOWS)

breeder VELASCO SANCHEZ A., owner SINYAK E.

1st excellent

BOB VETERAN (VETERAN WORLD WINNER-2016)

Суки

15

Класс Юниор/Junior Class

5

IRISOLLI CINEMA

8228

(IRISOLLI AIRIS x KEBULAk OVER THE MOON)

breeder SHPILKO GREGORY, owner SHPILKO GREGORY

3rd excellent

SLiCEY BETTY BOOP

8229

(SLICEY MUSTANG SALLY x SUCEY WHISKEY IN THE JAR)

breeder DENYS LORRAIN, owner NADEZDA MIKHEEVA

1st excellent

J.CAC, BOB JUNIOR (JUNIOR WORLD WINNER-2016)

ZAVETNAYA MECHTA ISKRA PANTERLINE

8230

(PRESIG ENERNOLA x IRISOLLI AARON FOR ZAVETNAYA MECHTA)

breeder KLIMCHENKO YU.C., owner KLIMCHENKO YU.C., PANYUSHINA S.V.

very goodt

RUS TERRIER CARDENAL LAUREL INFANTA

8231

(RAYFOS VIRGINIA LEAF x CHELINES BLOODY-RAINBOW)

breeder SINYAK E., owner SINYAK E.

4th excellent

SHER BEAUTIFUL GIRL

8232

(RUS TERRIER CARDENAl LAVANDA FOR SHER x HI-KEl TERRYDALE JUST DAN IEL)

breeder MIKHEEVA N. N, owner STRUKOVA G. L.

2nd excellent

Промежуточный класс

2

AURORA ELECTRUM

8233

(TERRA IRKO BUSINKA YANTARNAYA x CHELINES BLOODY-RAINBOW)

breeder Chubykina O., owner GASIOROWSCY K., SINYAK E.

2nd excellent

R.CAC

SHER ALIRA FOR RUS TERRIER CARDENAL

8234

(HI-KEL TERRYDALE JUST DANIEL x РУС ТЕРЬЕР КАРДИНАЛ ЛАВАНДА ФОР ШЭР)

breeder MIKHEEVA N., owner KIRILLOVA S., SINYAK E.

1st excellent

CW, CAC

Открытый класс

3

HIGH FLYER'S HONEY BEAR

8221

(HIGH FLYER'S ANASTASIA x MIETH'S TOBY)

breeder JAN HENDRIK ALBERS, owners NIKOLAENKOVA S, DANILOVA 0

1st excellent

CW, CAC, R.CACIB

CREEKLAND MONIQUE MAGNIFIQUE

8235

(CRY-OF-LOVE DU VALLON DES DIABLOTINS x KINGFISHER VAN FOLINY HOME)

breeder A. EROKHINA, owner A. EROKHINA

2nd excellent

R.CAC

SHER AMODEJA CHARMING

8236

(RUS TERRIER CARDENAL LAVANDA FOR SHER x HIKEL TERRYDAlE JUST DANIEL)

breeder NADEZDA MIKHEEVA, owners NADEZDA MIKHEEVA, PETRUSHINA OLGA

3rd excellent

Класс чемпионов

6

AIOLA VD SCHONEN BERGEN

8237

(SAREDON REACH FOR THE SKY x NUJAX RISING SUN AT SAREDON)

breeder F.W. SCHONEBERG, owner F.W. SCHONEBERG

1st excellent

BOB (Best of Breed), CAC, CACIB, ЛС (WORLD WINNER – 2016)

BENITA GOLD AQUA VITA

8238

(TERRA IRKO BENITA GOLD x IRISOLLI AARON FOR ZAVETNAYA MECHTA)

breeder E.ANTONENKO, owner DE KOKER JEANINE

excellent

CURLY FORELOCK ATTRACTIVE ANOUK

8239

(LAKE-CITY ALMOND FLOWER x ESKWYRE GOLDEN BOY)

breeder G. KOSTOGAROVA, owner G. KOSTOGAROVA

4th excellent

PRESIG AMBICIA

8240

(PRESIG ENERNOLA x IRISOLLI AARON FOR ZAVETNAYA MECHTA)

breeder PASHKOVSKAYA S., owner YUZHANINA E.

2nd excellent

R.CAC

RUS TERRIER CARDENAL LINDA LA REINA

8241

(CHELINES BLOODY-RAINBOW x RAYFOS VIRGINIA LEAF)

breeder SINYAK E., owners O.ALEKSASHINA, SINYAK E.

excellent

SHER ARNIKKA BRAVO BIS

8242

(HI-KEL TERRYDALE JUST DANIEL x RUS TERRIER CARDENAL LAVANDA FOR SHER)

breeder NADEZDA MIKHEEVA, owners NADEZDA MIKHEEVA, VDOVINA E.

3rd excellent